Oneironautyka

Zapewne większość ludzi zastanawia się teraz co to jest ta oneironautyka i z czym się to je. Ci bardziej roztropni sięgnęli po słownik wyrazów obcych. Próżno jednak szukać tych pojęć w jakiejkolwiek encyklopedii. Oneironautyka to najprościej rzecz biorąc świadomy sen. Sen w którym możesz świadomie uczestniczyć. Ważnymi cechami takiego snu jest interakcja i nagłe zwielokrotnienie jakości wizualnej. Na pierwszy rzut oka w śnie oneioronautycznym nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy śnimy czy też nie. Jeżeli znajdujemy się już w stanie snu świadomego to jedynym ograniczeniem tego co chcemy zobaczyć jest nasza wyobraźnia. W śnie takim możesz na przykład spacerować po księżycu, latać nad wodospadem Niagara, pływać w oceanie spokojnym, zagrać w Duke'a z grafiką full 3D i żywymi postaciami, wcielić się w postać ze swojej ulubionej książki porozmawiać z bogiem podglądać sąsiadkę, na ogół jednak osoby, którym udaje się doświadczyć tego typu snu mają dobrze rozwiniętą komunikację świadomość - podświadomość i tego typu dewiacje są im obce. Wszystko to pięknie i ładnie ale jak do takiego snu doprowadzić. Przede wszystkim potrzebna jest cierpliwość. Oto kilka praktycznych sposobów:

1. Punkt ten jest poświęcony osobom, które nie mają problemów z kontaktowaniem się z podświadomością np. poprzez medytację. Wystarczy zakodać sobie polecenie budzenia świadomości bez przerywania snu w jego najgłębszej fazie.

2. Jestem kompletnym laikiem i nie wiem jak gadać z podświadomością. To z pewnością punkt dla większości z nas. Na razie proponuje przeczytać artykuł pod tytułem "Świadomość - Podświadomość - Nadświadomość". Teraz zapewne jak już przeczytaliście to wiecie że w śnie główną rolę odgrywa podświadomość. Należy więc albo przekonać podświadomość do współpracy ( ciekawskich odsyłam do książki pana Leszka Żądło "Huna tajemna wiedza Kahunów") lub do mojego artykułu, który ukarze się w przyszłości. Podstawowym i najważniejszym sposobem zakodowania w podświadomości jest codzienne sprawdzanie czy śnimy czy też nie np. poprzez próbę uniesienia się w powietrze. Teraz jeśli przyśni nam się podobna sytuacja to bardzo prawdopodobne że do głosu dojdzie również nasza świadomość. Należy prowokować w życiu sytuacje które najczęściej nam się śnią gdyż powtarzające się sytuacje szybciej przejmuje podświadomość do wykonywania automatycznie. Innym sposobem jest Afirmowanie czyli np. pisanie bądź powtarzanie na głos słów w stylu "podczas mojego podświadomego snu w jego najgłębszej fazie uzyskam świadomość." Podczas afirmowania ważne jest aby wierzyć w to co się afirmuje. Najlepiej nie liczyć na szybki efekt. Ja nauczyłem się dopiero po pół roku.
3. Jeżeli udało się wam już obudzić podczas snu to gratuluję. Pamiętajcie jednak szczególnie ci początkujący że aby na nowo szybko nie zasnąć powinniście afirmować sobie podtrzymywanie świadomości.

I to by było na tyle. Przyjemnego snu życzy wam Psorek.

powrót